Serwis gwarancyjny i pogwarancyjnyZestawy komputerowe dostosowane do potrzebInstalacja i konserwacja sieci komputerowych
Kategorie w sklepie NeCom

TL-SG3216 Przełącznik zarządzalny L2 JetStream, 16 portów Gb, 2 sloty combo SFP

Kod produktu:

TL-SG3216 Przełącznik zarządzalny L2 JetStream, 16 portów Gb, 2 sloty combo SFP

Dostępność: wysyłka w 24h

Producent: TP-LINK

619,00619,00
(503,25 zł netto)
Ilość
Zapytaj naszego konsultanta tlo

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Opis produktu

Zastosowanie produktu

Urządzenie TP-LINK JetStream TL-SG3216 to zarządzalny przełącznik warstwy 2 wyposażony w 16 portów 10/100/1000Mb/s. Zapewnia wysoką jakość pracy, zaawansowaną obsługę funkcji QoS, strategie ochrony przed zagrożeniami oraz funkcje zarządzania siecią w warstwie 2. Ponadto, przełącznik wyposażony jest w 2 sloty combo SFP umożliwiające bardziej uniwersalne wykorzystanie urządzenia w sieci. Jako przełącznik JetStream warstwy 2 stanowi oszczędne rozwiązanie do zastosowań w małych i średnich firmach. Urządzenie TL-SG3216 wspiera funkcje zarządzania ruchem sieciowym i ochrony sieci przed zagrożeniami. Wiązanie IP-MAC-Port-VID, oraz listy kontroli dostępu (ACL, od L2 do L4) chronią sieć przed takimi zagrożeniami, jak broadcast storm, ataki ARP oraz DoS (Denial-of-Service) itp. Funkcja Quality of Service (QoS, od L2 do L4) umożliwia kierowanie ruchem sieciowym zapewniając płynną i szybszą transmisję danych. Do zarządzania przełącznikiem służy przyjazny interfejs dostępny przez przeglądarkę internetową, konsola CLI lub wykorzystanie protokołów SNMP oraz RMON. Zapewnia to łatwą instalację i konfigurację ustawień przy mniejszych przestojach. Zarządzalny przełącznik L2 TL-SG3216 TP-LINK stanowi idealne rozwiązanie dla zespołów roboczych i oddziałów firmy wymagających ekonomicznego rozwiązania zapewniającego gigabitową transmisję.

Zabezpieczenia sieci

Funkcje przełącznika JetStream serii 3, takie jak: wiązania IP-MAC-Port-VID, ochrona portów, Storm Control, DHCP Snooping oraz IP Source Guard chronią przed atakami ARP, broadcast storm itd. Można zdefiniować typowe ataki DoS, które przełącznik TL-SG3216 ma wykrywać. Dzięki temu, ochrona przed nimi jest skuteczniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wykorzystanie list kontroli dostępu (ACL, od L2 do L4) uniemożliwia dostęp do określonych zasobów sieci; odmowa przesłania pakietów może być ustalona dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, adresów IP, portów TCP/UDP a nawet identyfikatorów VLAN. Ponadto, przełącznik wykorzystuje szyfrowanie 802.1X w połączeniu z funkcjami serwera RADIUS do uwierzytelniania użytkowników, chcących uzyskać dostęp do sieci. Urządzenie umożliwia podłączenie do określonych zasobów sieci użytkowników nie odsługujących protokołu 802.1X, jako gości VLAN.

Zaawansowane funkcje QoS

Aby zapewnić lepszy przekaz dźwięku, danych i transmisji wideo w sieci, urządzenie korzysta z zaawansowanych opcji usługi QoS. Administratorzy sieciowi mogą określić priorytety ruchu sieciowego np. dla poszczególnych adresów IP, adresów MAC, portów TCP lub UDP itd. Dzięki temu, przekaz dźwięku i wideo jest płynny, czysty i wolny od opóźnień transmisji. W połączeniu z obsługą transmisji głosu w wirtualnych sieciach lokalnych, aplikacje wykorzystujące tą funkcję działają płynniej i dużo wydajniej.

Funkcje przełącznika warstwy 2

Urządzenie TL-SG3216 wspiera funkcje przełączników warstwy 2 tj. tagowanie VLAN (zgodnie ze standardem 802.1Q), Port Mirroring, obsługę protokołów STP/RSTP/MSTP oraz LACP, a także funkcje przepływu danych (zgodnie ze standardem 802.3x). Ponadto, przełącznik wspiera zaawansowane funkcje zabezpieczające działanie sieci, tj. detekcję pętli zwrotnych, diagnostykę kabli lub IGMP Snooping. Technika IGMP snopping zapewnia możliwość przełączania ramek multicast tylko dla wybranych użytkowników, podczas gdy funkcja IGMP throttling & filtering ogranicza dostęp do zasobów poszczególnym użytkownikom na poziomie portów.

Zaawansowane funkcje zarządzania

Przełącznik TL-SG3216 jest prosty w obsłudze i zarządzaniu. Zarządzanie urządzeniem może odbywać się w różny sposób np. poprzez intuicyjny interfejs graficzny użytkownika w przeglądarce internetowej (GUI) lub interfejs linii poleceń (CLI). Transfer pakietów może być chroniony szyfrowaniem SSL lub SSH. Obsługa protokołów SNMP (1/2/3) oraz RMON umożliwia przełącznikowi przekazywanie istotnych informacji dotyczących statusu oraz wychwytywanie nieprzewidzianych zdarzeń. Dzięki zintegrowanemu protokołowi NDP/NTDP przełącznik może być zarządzany poprzez inne urządzenie obsługujące funkcję IP clustering.



CECHY SPRZĘTOWE
Standardy i protokołyIEEE 802.3i,IEEE 802.3u,IEEE 802.3ab,IEEE802.3z,
IEEE 802.3ad,IEEE 802.3x,IEEE 802.1d,IEEE 802.1s,
IEEE 802.1w,IEEE 802.1q,IEEE 802.1x,IEEE 802.1p
Porty16 portów RJ45 10/100/1000Mb/s
Automatyczna negocjacja szybkości połączeń i automatyczne krosowanie (Auto-MDI/MDIX)
2 porty Combo SFP 100/1000Mb/s*
1 port konsoli
Okablowanie sieciowe10BASE-T: Kabel UTP kat. 3, 4 lub 5 (do 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: Kabel UTP kat. 5, 5e lub wyższy
do 100m
100BASE-FX:MMF,SMF
1000BASE-X: MMF, SMF
BezwentylatorowyFanless
Zasilanie100~240VAC, 50/60Hz
Wymiary (S x G x W)440*220*44 mm (17,3*8,7*1,7 cali)
Pobór prąduMaximum: 14.7W (220V/50Hz)
WYDAJNOŚĆ
Przepustowość32Gb/s
Tablica adresów MAC8192
Bufor pakietów512KB
Szybkość przekierowań pakietów23,8Mp/s
Ramka Jumbo10240B
FUNKCJE OPROGRAMOWNIA
Funkcja Quality of ServicePriorytetowanie ruchu CoS/DSCP w oparciu o standard IEEE 802.1p
4 kolejki
Ustalenie kolejki priorytetów: SP, WRR, SP+WRR
Limotowanie transmisji w zależności od portu, przepłytu danych
Voice VLAN
Cechy przełącznika warstwy 2IGMP Snooping V1/V2/V3
Obsługa protokołu LACP (zgodnie ze standardem 802.3ad (do 8 grup,
8 portów na grupę)
Spanning Tree STP/RSTP/MSTP
Filtrowanie/ochrona BPDU
TC/Root Protect
Wykrywanie pętli zwrotnych
Kontrola przepływu danych (802.3x)
Sieci VLANWsparcie standardu IEEE802.1Q, do 4096 VLAN oraz 4096 identyfikatorów VLAN
802.1Q/MAC/Protocol VLAN
GARP/GVRP
Listy kontroli dostępuFiltrowanie pakietów oparte o źródłowe i docelowe adresy MAC (L2~L4)
Adres MAC, adres IP, porty TCP/UDP, standard 802.1p,
DSCP, VLAN ID
Time Range Based
Bezpieczeństwo transmisjiWiązanie IP-MAC-Port-VID
Uwierzytelnianie oparte o standard IEEE 802.1X (w zależności od portu, adresu MAC), Radius, Guest VLAN
Ochrona przed atakami DoS
Dynamiczna ochrona przed atakami ARP (DAI)
SSH v1/v2
SSL v2/v3/TLSv1
Zabezpieczenia portów
Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control
ZarządzanieInterfejs przeglądarki internetowej GUI, interfejs linii poleceń CLI
SNMP v1/v2c/v3, zgodne z publicznymi i prywatnymi bibliotekami MIB TP-LINK
Technologia Green TP-LINK
RMON (grupy 1, 2, 3, 9)
Klient DHCP/BOOTP, DHCP Snooping, DHCP Option82
Monitorowanie CPU
Port Mirroring
Synchronizacja czasu SNTP
Zintegrowany protokół NDP/NTDP
Aktualizacja firmwaru: poprzez protokół TFTP oraz przeglądarkę internetową
Diagnostyka: test VCT
Logi systemu, publiczne biblioteki MIB
INNE
CertyfikatyCE, FCC, RoHS
Zawartość opakowaniaPrzełącznik;
Kabel zasilający;
Skrócona instrukcja obsługi;
Płyta CD;
Elementy montażowe;
Gumowe podstawki
Wymagania systemoweMicrosoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ or Windows 7, MAC® OS, NetWare®, UNIX® or Linux.
Środowisko pracyDopuszczalna temperatura pracy: 0℃~40℃ (32℉~104℉);
Dopuszczalna temperatura przechowywania: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10%~90%, niekondensująca
Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5%~90%, niekondensująca

nvidia asus intel core amd acer genius